Kobiece libido to sprawa która dotyczy jednak nie tylko płci żeńskiej ale również tej męskiej części populacji. Jak się bowiem okazuje to zarówno kobiety jak i jak mężczyźni korzystają na wzajem ze swojego libido. Ogólnie rzecz biorąc na temat kobiecego libido zostało powiedziane już wiele, bardzo wiele. Jednak co tak właściwie jest faktem a co tylko mitem powielanym zarówno przez internet jak również przez wiele książek? Wiele młodych, pięknych kobiet, które czują się ogólnie spełnione mają problem ze swoim libido. Często jest tak, że pomimo spełnienia w wielu innych aspektach w swoim związku pojawia się problem w tym który dotyczy współżycia. Jak więc jest prawda? Dlaczego często kobiece libido jest bardzo niskie bądź nie ma go praktycznie wcale?

Jak się bowiem okazuje problem małego libido nie dotyczy tylko tych kobiet, które przechodzą przez okres menopauzy, są po ciąży bądź w czasie jej. Problem ten dotyka coraz więcej młodych kobiet, które na innych życiowych płaszczyznach czują się na prawdę spełnione. Więc gdzie leży problem? Jak się okazuje przyczyn może być dość sporo. Do pierwszej zaliczyć możemy stosowanie terapii hormonalnej. Pomimo, że nie zdarza się to oczywiście w stu procentach przypadków to jednak czasem bywa tak, że zażywanie tabletek hormonalnych obniża chęć na seks. Oczywiście da się to wyjaśnić, sprawcą tego jest jeden z głównych składników większości tabletek antykoncepcyjnych czyli progesteron, jak się bowiem okazało według badań może mieć on wpływ na obniżenie popędu seksualnego. Jeśli mówimy już o wpływie farmakologii na współżycie pod uwagę należy też wziąć inne leki, które mogą mieć wpływ na niskie libido. Do takich zaliczamy te, które stosuje się w leczeniu problemów o podłożu psychicznym, na przykład depresji.

Oczywiście problemy z libido to też problemy dnia codziennego, które dotykają każdego z nas, nie tylko kobiety. Chociaż by stres na który jesteśmy narażeni wszyscy, w pracy w domu, na uczelni wszędzie. W takim przypadku jednak wsparcie partnera może okazać się kluczem do sukcesu i poprawienia jakości życia seksualnego. Wystarczy znaleźć czas na chociaż by wspólne realizowanie swoich pasji i poświęceniu sobie chwili w tym całym zabieganym świecie. Uwierz, że nie dojdzie do katastrofy jeśli weźmiesz dzień wolnego i spędzisz go w taki sposób na jaki będziesz mieć ochotę, nawet jeśli będzie to mało konstruktywne leżenie i oglądanie seriali to zatrzymaj się na moment i znajdź tę chwilę dla siebie. Nieustanny pęd bowiem prowadzi do tego, że nie masz ochoty na nic innego po za tym aby iść spać, a Twój partner również potrzebuje Twojej bliskości.

Nie bez znaczenia jeśli chodzi o ochotę na seks pozostaje styl Naszego życia, dieta czy chociaż by używki. Nawet palenie papierosów ma wpływ na to jak będzie wyglądało Twoje życie w sypialni, także warto zwrócić uwagę na to aby żyć zdrowo, nie nadużywać ani alkoholu ani papierosów, zwracać też uwagę na to co pojawia się w Naszej codziennej diecie. Ale podstawą do poprawy jakości naszego życia erotycznego jest przede wszystkim szczera rozmowa z partnerem. Oczywiście wszystko zależy od przyczyny spadku Naszego libido ale z każdą przyczyną możemy walczyć, jeśli nie same to oczywiście z pomocą specjalistów. Wystarczy poprosić o pomoc!

Źródło artykułu – https://viagra.edu.pl/