Zauważyłeś, że w ostatnim czasie gorzej widzisz tekst w gazecie, napis na produktach, czy plan autobusów na przystanku? Chcesz znać tego powód? Być może masz prezbiopię, inaczej zwaną starczowzrocznością. Pojawia się ona wraz z czasem, najczęściej po 40. roku życia.

Być może po raz pierwszy spotykasz się z tym specjalistycznym określeniem, lecz na pewno słyszałeś o „okularach do czytania”. Prezbiopia to dolegliwość, która jest następstwem naturalnego procesu starzenia się organizmu człowieka i może dotyczyć każdego. Nawet takiej osoby, która wcześniej nie miała wady wzroku.

Jak?

Starczowzroczność, ma związek z utratą elastyczności soczewki oka, czego konsekwencją jest gorsze widzenia z bliska przy jednoczesnym zachowaniu wyraźnego widzenia z daleka.
Standardowe szkła kontaktowe nie skorygują Tobie prezbiopii. Pomóc mogą soczewki 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, które zbudowane są z wielu „pierścieni” korekcyjnych ułożonych na zmianę. Część z nich koryguje widzenie bliskie, a drugie dalekie. To powoduje, że nie trzeba na przedmioty patrzeć w jakiś określony sposób, jak ma to miejsce w okularach progresywnych. Korygowanie odbywa się na całym obszarze soczewki kontaktowej.

Właściwe soczewki

Kiedyś nie było wyboru – okulary były koniecznością, ponieważ nie istniały soczewki kontaktowe pozwalające na korekcję prezbiopii. Obecnie, soczewki 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, sprawiają, że widzimy dobrze zarówno z bliska jak i z daleka.

Soczewkę 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL stworzono w taki sposób, aby jej kształt i funkcjonalność odpowiadały zmieniającemu się wraz z wiekiem oku. To jedyna soczewka dla pacjentów z prezbiopią wyprodukowana w technologii INTUISIGHT™. Szkła kontaktowe 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL wyposażone są również w filtr UV klasy 2√, który pomaga chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Pamiętaj, by aplikacja soczewek progresywnych odbyła się pod okiem specjalisty. On pomoże dobrać właściwe soczewki i podejmie decyzję, jakie parametry pomogą widzieć wyraźnie i ostro.

√ Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

† Jeżeli z jakiegokolwiek powodu Twoja satysfakcja z soczewek kontaktowych ACUVUE® nie jest stuprocentowa, odeślij je, a zwrócimy Ci pieniądze. Zobacz Regulamin.
ACUVUE®, 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,© Johnson & Johnson Poland ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska.