Jakie są problemy współczesnych kobiet? Na pewno nie jest ich mało, ale w każdym przypadku zależą one od indywidualnej sytuacji kobiety. Współczesne kobiety muszą starać się, by jak najdłużej wyglądać dobrze. Presja dobrego i zadbanego wyglądu jest dzisiaj bardzo duża i jej kobiety poświęcają wiele uwagi. Problemem współczesnych kobiet jest też życie zawodowe. Każdej kobiecie zależy na tym, by praca przynosiła jej nie tylko określone dochody, ale by dawała też satysfakcje.

Problemem współczesnych kobiet są też relacje z mężczyznami, które nie zawsze układają się tak, jak powinny. Ludzie dzisiaj są bardzo wymagający i nie zawsze chcą zmieniać swoje przyzwyczajenia dla innych osób. To, czym martwią się dzisiejsze kobiety, ma też związek z dziećmi. Każdej kobiecie zależy na tym, by ich pociechy były wychowane dobrze i by były szczęśliwe.

Sprostanie wszystkim wymaganiom, jakie stawia się przed kobietami, nie zawsze jest łatwe. I nie każda kobieta daje sobie z nimi radę. Od takiej zaradności zależy to, czy kobiety są szczęśliwe.